ה בחשוון תשע"ח

25 באוקטובר 2017

 

משפחת "חוט השני" היקרה,

מרטין לותר קינג אמר פעם כי "אמונה היא לעשות את הצעד הראשון גם כשאינך רואה את התמונה כולה".

כך מרגישה לי התחלתי זו עמכם. יחד, עושים את הצעד הראשון באומץ, בנחישות ובאמונה ומתחילה לראות את התמונה כולה.

למען העמקת היכרותנו, חשוב לי לספר לכם מעט על עצמי.

אני עוסקת, נושמת וחיה חינוך מאז היותי בת 15. דרך תנועת הנוער הצופים, שנת שירות, לימודי חינוך והשתלבות במערך החינוכי בארץ וגם בחו"ל.

חיי המקצועיים כוללים תפקידים רבים: ממורה לחינוך גופני, דרך חינוך כיתה, ריכוז שכבות, שנים רבות של סגנות ושנת ניהול משמעותית אחת. מרביתן היו בביה"ס הדמוקרטי במודיעין.

אני אמא לשלוש בנות יקרות שהצעירה מבניהן נכנסת לשנת לימודיה האחרונה בתיכון הדמוקרטי.

שמו של בית הספר משקף עבורי מטאפורה כל כך אמיתית של המעשה החינוכי. חוטים המקשרים בין חברי קהילה חינוכית; ילדים, צוות ומשפחות כאחד. מארג שלם, הרמוני ומגוון של אנשים ורגשות השונים זה מזה, המביאים את מרקמם, צבעם ויופיים הייחודי. מסע שלם של קשרים הנטווים באהבה גדולה, גם אם לעיתים לא בהרמוניה מלאה.

תפיסתי החינוכית נשענת על תפיסת החינוך ההומניסטית המדברת על טיפוח אישיותו של התלמיד, תוך שימת דגש על פתיחות הדעת וכבוד האדם, כיחיד המממש את הפוטנציאל הגלום בו וכאזרח תורם ומעורב בחברה דמוקרטית. פיתוח הוליסטי של מכלול כישוריו של התלמיד; פיתוח יחסים בינאישיים המבוססים על הגינות, אכפתיות והומניות; פיתוח אקלים חברתי המאפשר מוגנות, סובלנות ואמפתיה כלפי אחרים. פיתוח אקלים אינטלקטואלי, המעודד עושר תרבותי, גיוון רב של עמדות ודעות, חשיבה אוטונומית, ביקורתית ויצירתית; פיתוח הוראה משמעותית הרלוונטית לעולם התלמידים ולמציאות בה הם חיים, תוך מחויבות פנימית לדיאלוג תמידי בין כל שותפי הלמידה.

חינוך שכזה, כפי שפגשתי גם כאן, מחויב למצוינות ויוצר נתיבי לימוד ייחודיים ודרכי הערכה מותאמות במטרה להפוך את חווית הלומדים לחוויה מעצימה ומהנה כאחד.

אני יודעת שקיבלתי ממלכה חינוכית מפוארת, עם צוות מורים ואנשי מנהלה מהטובים בעיר. בית ספר עם מסורות מפוארות, אקלים מיטבי, הישגים וסדירויות עבודה ראויות לשבח. נרגשת מאוד לקראת עבודתנו המשותפת ומאמינה שיחד נוכל להמשיך להוביל את קהילת חוט השני למחוזות נפלאים.

בימים האחרונים אני לומדת את ביה"ס באופן מובנה ומעמיק. תהליך החפיפה עם ריטה, תמר וצוות הניהול, מאפשר לי הכרות רחבה בתחומי עשייה מגוונים, תוך התייחסות לכל השותפים ל"בית" זה: מורים- תלמידים-הורים.

ברצוני להודות, מקרב לב, לריטה המדהימה ולצוות המקסים, על החיבוק החם, האמון, התמיכה וההתגייסות לטובת כניסתי הרכה, המקצועית, המקיפה והנעימה לתפקיד.

מאחלת לכולנו שנה של צמיחה, התפתחות, שיתוף פעולה, הצלחה והמון סיפוק ואהבה בעשייה החינוכית.

 

שלכם,

אילנה רחמילביץ-

מנהלת ביה"ס "חוט השני"

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות